بازاریاب های تلفنی,بازاریاب,بازاریابی,کسب و کار,موفقیت, بازاریابی تلفنی

8 نکته مهم برای بازاریابی تلفنی

امروزه بسیاری از مدیران به منظور حفظ کردن زمان و هزینه خود به بازاریابی تلفنی  روی آورده‌اند. در واقع باید بدانید با شرایط بحرانی که اکنون در جامعه وجود دارد بهتر است با استفاده از هر روشی کسب و کار خود را رونق دهید. بازاریابی تلفنی یکی از روش‌های ترفیع به شمار می رود که شامل تبلیغات، فروش شخصی، ترویج فروش و یا … می باشد که کارشناسان در این زمینه به خوبی با این روش آشنایی دارند و به بهترین نحو ممکن می توانند آن را انجام دهند.

توصیه هایی مهم برای بازاریابی تلفنی :

افراد کمی هستند که با استفاده از این روش می خواهند موفقیت زیادی به دست آورند، در واقع باید بدانید این افراد اعتماد به نفس بیشتری دارند. اگر شما می خواهید با استفاده از روش بازاریابی تلفنی موفقیت بسیاری در زمینه کسب و کار خود به دست آورید باید به برخی از توصیه‌ها و نکات توجه داشته باشید تا بتوانید موفقیت لازم را به دست آورید. اگر شما به برخی از نکات و توصیه‌ها در مورد بازاریابی تلفنی اهمیت دهید بدون شک در این زمینه موفقیت بسیار زیادی می توانید به دست آورید. برخی از مهمترین نکاتی که شما باید به آن توجه داشته باشید عبارت می باشد از :

  1. سلام و احوال پرسی کردن حرفه ای :

 اینکه شما چگونه مکالمه خود را آغاز کنید اهمیت بسیار زیادی دارد، در واقع باید بدانید در ابتدای مکالمه زمانی که به نام فرد مقابل اشاره می کنید می توانید حرفه‌ای بودن خود را نشان دهید. شما در یک بازاریابی تلفنی موفق باید به خوبی بتوانید یک سلام و احوال پرسی حرفه‌ای داشته باشید تا از این طریق متفاوت بودن خود را به فرد نشان دهید. بدون شک بازاریاب‌های زیادی برای بازاریابی با افراد تماس می گیرند، به همین دلیل شما از همان ابتدا باید متفاوت بودن خود را نشان دهید تا روی شما حساب دیگری باز کنند.

  1. معرفی خود و شرکت :

 برای اینکه شما در ابتدا بازاریابی تلفنی خود را بخواهید معرفی کنید نیازی نیست به جزئیات بپردازید و اینکه محصول خود را معرفی کنید. معرفی کلی در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و شما هم باید در ابتدا محصول خود را به طور کلی معرفی کنید. اینکه یک بازاریاب تلفنی بتواند حس کنجکاوی مشتری را برانگیزد اهمیت بسیار زیادی دارد و شما هم باید به این مورد توجه زیادی داشته باشید. هرچه که مشتری بیشتر پشت خط بماند به صلاح شما می باشد و به همین دلیل بهتر است با استفاده از فن بیان مناسب مشتری را پشت خط نگه دارید.بازاریاب های تلفنی,بازاریاب,بازاریابی,کسب و کار,موفقیت, بازاریابی تلفنی

  1. نشان دادن قدردانی خود :

از دیگر نکاتی که در بازاریابی تلفنی اهمیت بسیار زیادی دارد  این است که از مشتری خود برای زمان اختصاص داده به صحبت‌هایتان تشکر کنید. شما باید به عنوان یک بازاریاب از مشتری خود تشکر کنید و به او بگویید زمان خود را برای صحبت کردن با شما بدون شک هرگز تلف نخواهد کرد. هرگز نباید به مشتری بگویید تنها یک لحظه وقت او را می گیرید، چرا که شما با این بیان به او تلقین خواهید کرد که کل زمان مشتری را خواهید گرفت،  بنابراین هرگز این اشتباه را انجام ندهید. از همان ابتدای صحبت باید به مشتری این احساس را بدهید که بدون شک انتخاب اشتباهی برای صحبت کردن با شما نکرده است و به عنوان بازاریاب تلفنی قدردان او هستید.

  1. بیان کردن هدف تماس :

 بدون شک شما زمانی که با مشتری تماس برقرار می کنید باید هدف خود را از آن تماس برقرار شده بیان کنید. ولی اینکه در آغاز چه صحبتی داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است کلمات مناسبی را پیدا کنید.  به عنوان مثال شما برای بازاریابی تلفنی باید به فردی که با تو تماس گرفته‌اید بگویید که آیا شما مایل هستید محصولی را با هزینه پایین‌تر خریداری کنید و آیا می خواهید در مورد این محصول اطلاعات بیشتری داشته باشد. با این صحبت‌ها می توانید با مشتری قرار ملاقات بگذارید تا اطلاعات بیشتری را در مورد آن محصول و کالایی که می خواهید عرضه نمایید به او ارائه دهید. اینکه اطلاعات بیشتری را به مشتری در مورد محصول خود بدهید اهمیت بسیار زیادی دارد و شما هم باید به این مورد دقت زیادی داشته باشید.

بازاریاب های تلفنی,بازاریاب,بازاریابی,کسب و کار,موفقیت, بازاریابی تلفنی

  1. قرار یک ملاقات بگذارید :

از دیگر نکاتی که برای بازاریابی تلفنی اهمیت بسیار زیادی دارد این است که با مشتری قرار یک ملاقات بگذارید. البته که باید در ابتدا مشتری به خرید آن محصول علاقه و اشتیاق نشان دهد ، سپس شرایط را برای ملاقات برقرار کنید. اگر مشتری قبول کرد با شما به عنوان یک بازاریاب تلفنی ارتباط برقرار کند بهتر است هرچه سریعتر این قرار را فراهم کنید. برخی از افراد می توانند به صورت حضوری قرار ملاقات بگذارند و برخی از افراد دیگر هم با تماس تصویری می توانند با شما ملاقات نمایند. البته که باید بدانید ملاقات حضوری تاثیر بسیاری در جذب مشتری دارد و بهتر است بیشتر از این روش استفاده  کنید. شما برای مشخص کردن قرار ملاقات در بازاریابی تلفنی باید به مشتری این موضوع را به خوبی بفهمانید که وقت و زمان برای شما ارزش بسیار زیادی دارد و نسبت به این مسئله حساسیت‌های زیادی دارید.

در اینجا بخوانید:آشنایی با انواع بازاریابی

  1. از آنها برای قرار ملاقات تشکر کنید :

زمانی که شما به تمامی نکات بازاریابی تلفنی دقت و توجه بسیار زیادی داشته باشید بدون شک می توانید نظر مشتری خود را جلب نمایید. این مسئله که به اطلاع مشتری خود برسانید تمامی شرایط را برای قرار ملاقات تنظیم کرده اید اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل باید نسبت به این مسئله حساسیت بیشتری به خرج دهید. تشکر کردن از مشتری برای قرار ملاقات یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که باید انجام دهید و از او برای زمانی که می خواهد بگذارد تشکر کنید. سعی کنید در همان ملاقات اول بتوانید با مشتری خود ارتباط برقرار کنید، چرا که از این طریق بدون شک موفقیت بسیاری به دست خواهید آورد.

بازاریاب های تلفنی,بازاریاب,بازاریابی,کسب و کار,موفقیت, بازاریابی تلفنی

  1. پیگیر باشید :

پیگیر بودن در بازاریابی تلفنی یکی از نکاتی است که در مورد آن باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. در واقع باید بدانید که مشتری از تماس بی وقفه شما بدون شک آزرده خواهد شد و تمایلی به خرید از شما نخواهد داشت. بنابراین برای پیگیری هم باید به اصول و زمان آن توجه داشته باشید. اگر مشتری شما کالا و محصولی را که می خواهید به اور ارائه دهید را پسندیده است، می توانید پیامی با نشاط و انگیزه یک بار دیگر برای او بفرستید تا کالا را به او عرضه نمایید. اینکه شما به طور دائم با مشتری در تماس باشید اصلا گزینه مناسبی نمی باشد و به همین دلیل هرگز این اشتباه بزرگ را در بازاریابی تلفنی انجام ندهید.

  1. از دوستانتان بخواهید که شما را معرفی کنند :

 یکی از نکات دیگری که در بازاریابی تلفنی اهمیت بسیار زیادی دارد و بیشتر بازریاب‌های تلفنی از آن استفاده می کنند این است که از دوستان خود می خواهد کالا و محصولات‌شان را به دوستان خود معرفی کنند. اگر از این روش استفاده کنید و آن را به طور جدی دنبال کنید بدون شک تنها بعد از یک سال شبکه گسترده ای را می توانید به دست آورید که از طریق آن سود خوبی هم به دست خواهید آورد.

و اما به عنوان نکته پایانی و نتیجه گیری که شما باید به آن برای بازاریابی تلفنی توجه زیادی داشته باشید این است که هرگز اطلاعات محصول خود را به مشتری ندهید، در این صورت بدون شک با شکست مواجه خواهید شد. اگر مشتری از شما در مورد قیمت محصول پرسش‌هایی را اعلام نمود بهتر است بیشتر در مورد نیازهای افراد به این محصول صحبت کنید تا مشتری را جذب نمایید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *