مـعرفــی 8 نمونه از راه‌های داشتن تفکر مثبت

شما امروزه باید به خوبی با راه‌های داشتن تفکر مثبت آشنایی داشته باشید تا بتوانید در زندگی و کسب و کار خود به موفقیت‌های زیادی برسید. تمرین‌هایی که برای داشتن تفکر مثبت انجام می‌شود موجب می‌گردد که شما زندگی سالم‌تر و شادتری را داشته باشید، به همین دلیل بهتر است با این راه‌ها و تمرین‌های داشتن تفکر مثبت آشنایی داشته باشید.  

معرفی راه‌های داشتن تفکر مثبت :

راه‌های داشتن تفکر مثبت را شما تنها می‌توانید با آموزش و استقامت پیگیری کنید تا بتوانید به هدف خود برسید. اگر شما در نظر دارید که مسابقه زندگی‌تان را با موفقیت سپری کنید باید در ابتدا ذهن و عملکرد خود را به خوبی در نظر بگیرید. احساسات فعلی و افکار شما دلایل بسیار زیادی دارند که اگر مایل هستید آن دلایل را بدانید باید به خوبی مجهز باشید، بر همین اساس ابتدا ذهن خود را سرشار از تفکر مثبت کنید. برخی از اقداماتی که در این راه می‌توانید انجام دهید عبارت است از :

تفکر مثبت, زندگی سالم, ذهن و عملکرد, افکار مثبت, راه‌های داشتن تفکر مثبت

  1. بررسی کردن افکار خود :

 شما به راحتی قادر هستید که افکارتان را مورد بررسی قرار دهید، افکاری که در سر دارید نگرش‌ها و عواطف شما را به خوبی تولید می‌کند و اگر در تلاش هستید به اثرات آن بچسبید و یا اینکه آنها را سرکوب کنید بدون شک باید بدانید تاثیر بدی روی شما می‌گذارد. یکی از راه‌های داشتن تفکر مثبت این است که هرگز افکار خود را سرکوب نکنید، بلکه باید آنها را از ذهن‌تان دور بیندازید، چرا که با این روش ذهن سالم و شادی خواهید داشت.

  1. یک عمل مثبت در روز :

شما برای اینکه سراسر ذهن خود را از افکار مثبت پر کنید باید ایده‌های خود را مرتب نمایید. اگر شما یک اقدام روزانه را به طور مداوم انجام دهید بدون شک تمامی افکار منفی را دور می‌اندازید. شما در این روش باید هر یک از کارهایی که بیشتر دوست دارید و از انجام دادن آن لذت می‌برید را لیست کنید و افکار منفی را از درون آن خارج سازید. هدف اصلی در این روش فعال کردن احساسات مثبت شما می‌باشد.

  1. خودتان را دوست داشته باشید :

یکی دیگر از راه‌های داشتن تفکر مثبت این است که شما خودتان را دوست داشته باشید و برای خودتان ارزش قائل شوید. در واقع اگر شما قصد دارید که رو به جلو حرکت کنید باید به دوست داشتن خود ادامه دهید و به خودتان احترام بگذارید، چرا که هیچ کس جز شما نمی‌تواند این کار را انجام دهد. زمانی که شما با دوست داشتن خودتان افکار مثبت را در ذهن جاری سازید بدون شک اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و از این طریق می‌توانید اعتماد به نفس خود را به دیگران هم انتقال دهید.

در اینجا بخوانید:آشنایی با مهمترین نکات فن بیان

اگر شما قادر نباشید که خودتان را دوست داشته باشید، بدون شک افکار منفی دیگران به ذهن شما وارد خواهد شد و به همین دلیل روابط ناسالمی را آغاز خواهید کرد، چرا که به خودتان اطمینان ندارید. زمانی که می‌خواهید در تمرین های ذهن خود افکار مثبتی داشته باشید باید احساس اعتماد به نفس بیشتری را درون خود به وجود آورید.

  1. آماده کردن ذهن خود برای مدیتیشن :

مدیتیشن یکی از راه‌های داشتن تفکر مثبت به شمار می‌رود و فواید بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد از این روش عالی و بی نظیر برای سالم تر کردن ذهن خود استفاده می‌نمایند. این روش به شما به خوبی آموزش خواهد داد که چگونه روی مسئله ای متمرکز شوید، و همچنین اعتماد به نفستان در مورد خودتان بیشتر خواهد شد.

تمرین مدیتیشن ذهن و افکار شما را به کمال خواهد رساند، چرا که بدون شک می‌دانید شادی و نشاط زندگی در اشیای بیرونی خلاصه نمی‌شود. شما با استفاده از این روش به خوبی متوجه خواهید شد که مرکز دنیای خودتان هستید و مسئولیت هر کاری که انجام می‌دهید را باید بپذیرید.

  1. در اطراف تان کار خیر انجام دهید :

زمانی که تمامی انسان ها به یکدیگر احترام بگذارند و احساس اتحاد را در میان خود افزایش دهند بدون شک صلح و هماهنگی زیادی بین افراد به وجود می‌آید. یکی از راه‌های داشتن تفکر مثبت که می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم، این است که شادی خود را با دیگران تقسیم کنید، چرا که از این طریق صلح پایدار را تجربه خواهید کرد.

همیشه باید آماده دراز کردن دست دوستانه خود برای کمک و یاری رساندن باشید. کمک کردن شما به افراد دیگر برایتان شادی می‌آورد و همین احساس شادی و خشنودی را می‌توانید به افراد دیگر و سراسر جهان انتقال دهید. بنابراین اگر قادر هستید به دیگران کمک کنید بهتر است این کار را انجام دهید، چرا که از این طریق شادی‌های خود را می‌توانید به تمامی جهان بشریت انتقال دهید.

  1. تا آنجا که قادر هستید بخندید :

 بدون شک همه شما به خوبی می‌دانید که خنده مسری است و شما زمانی که حتی بیهوده بخندید دیگران را به خنده وا می‌دارید. بنابراین سعی کنید یکی از دیگر راه‌های داشتن تفکر مثبت یعنی خندیدن را در زندگی خود جاری سازید. از قدیم گفته‌اند که خنده بر هر درد بی درمان دواست و شما باید از این ضرب المثل به خوبی متوجه شوید که با خندیدن می‌توانید افکار خود را سالم تر کنید.

برخی از افرادی که به طور دائم افکار منفی در سر خود دارند و نمی‌خواهند آرامش درونی خود را به دست آوردند زیاد نمی‌خندند. آنها بریشان در زندگی مسئله خنده داری وجود ندارد و همه چیز را جدی می‌گیرند این دسته از افراد هرگز نمی‌توانند نیک بیندیشند و به مسائل خوشبین باشند. اگر می‌خواهید از این دسته از افراد نباشید بهتر است اکنون اقدام کنید و خندیدن خود را آغاز نمایید.

  1. خود را با دیگران مقایسه نکنید :

بدون شک دید شما نسبت به شخصیت و رفتار خودتان متفاوت‌تر از آن چیزی است که دیگران نسبت به شما دارند. شما اگر می‌خواهید یکی از بهترین راه‌های داشتن تفکر مثبت را در ذهن خود پرورش دهید باید دست از مقایسه کردن خودتان با دیگران بردارید. نتیجه‌گیری های دور از واقعیت در مورد رفتار دیگران موجب می‌شود شما خودتان را دوست نداشته باشید و این احساس را به دیگران هم منتقل خواهید کرد.

معیارهای ذهنی هر فرد ارزش بالایی دارد و شما باید برای آنها ارزش قائل شوید، ولی هرگز نباید مانند آنها فکر کنید. هرچه که هستید را دوست داشته باشید و به داشته‌های خود افتخار کنید، شما برای اینکه به این مقام و موقعیت برسید تلاش کرده‌اید، بنابراین باید برای تلاش‌های خود احترام قائل شوید.

  1. کمتر نگران دیگران باشید :

 از دیگر راه‌های داشتن تفکر مثبت این است که، شما بدانید شبیه آدم‌های دیگر نمی‌باشید و به همین دلیل نیازی نیست خودتان را بر اساس استانداردهای آنها قضاوت کنید. امکان دارد شما از چیزی لذت ببرید که برای آنها ارزشی ندارد و آنها از آن چیز لذت نبرند. فردی که اجازه دارد معنای موفقیت را در زندگی خود تعریف کند بدون شک خود شما هستید، بنابراین باید به خودتان احترام بگذارید. در واقع هر فردی پادشاه زندگی خودش می‌باشد و برای کارهایی که می‌کند دلالی منطقی زیادی دارد.

تفکر مثبت, زندگی سالم, ذهن و عملکرد, افکار مثبت, راه‌های داشتن تفکر مثبت

اینکه در مورد کارهای شما دیگران چه چیزی می‌گویند نباید برایتان مهم باشد، چرا که شما هرگز نمی‌توانید تمامی افراد را راضی نگه دارید. در واقع هر کاری که انجام دهید رضایت دیگران را نمی‌توانید به دست آورید، بنابراین برای افکار و زندگی خودتان تنها باید وقت بگذارید و به گفته‌های دیگران اهمیت ندهید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *