بازاریاب, بازاریابی, کسب و کار, سود, اشتباهات رایج بازاریابی

معرفی 9 اشتباه از جمله اشتباهات رایج بازاریابی

بسیاری از افرادی که شغل بازاریابی را انتخاب کرده‌اند نباید هرگز دچار اشتباهات رایج بازاریابی شوند. در صورتی که شما در این شغل اشتباهاتی را انجام دهید بدون شک نمی‌توانید سود خوبی به دست آورید، بر همین اساس بهتر است با این اشتباهات آشنایی بیشتری داشته باشید تا آنها را انجام ندهید.

معرفی اشتباهات رایج در بازاریابی :

 برخی از مهمترین و اصلی‌ترین اشتباهات رایج بازاریابی که شما هرگز نباید انجام دهید عبارت می‌باشد از :

  1. تظاهر کردن به افقی روشن :

زمانی که شما از فروش محصول خود اطمینان کافی ندارید و و یا تاکنون فروش زیادی از آن محصول نداشته‌اید، نباید آن را پیش مشتری بسیار بزرگ نشان دهید. در واقع جنس خوب نیازی به تعریف کردن ندارد و افراد با مشاهده آن به خوبی می‌توانند متوجه عالی بودن آن شوند. بسیاری از فروشندگان اشتباهات رایج بازاریابی زیادی را انجام می دهند و به همین دلیل فروش مناسبی از محصول خود ندارند.

 اگر شما می‌خواهید با یک شرکت دیگری قرارداد ببندید باید در نظر داشته باشید که آخرین کارتان دادن اطلاعات اضافه باشد و در اولین مرحله نباید چنین اطلاعاتی را ارائه دهید. در واقع زمان ارزشمندترین چیزی است که افراد دارند و به همین دلیل با سخنان بیهوده نباید زمان مشتریان خود را بگیرید.

اشتباهات رایج بازاریابی

  1. زیاد توضیح دادن :

یکی از دیگر اشتباهات رایج بازاریابی این است بازاریاب‌ها بیش از حد به مشتری توضیح می‌دهند. بازاریاب بدون شک با مزیت‌های محصول آشنایی دارد ولی نباید زیادی در مورد مزیت‌های آن توضیح دهد. مشتری خودش به خوبی می‌داند که به آن کالا نیاز دارد و یا ندارد، به همین دلیل  شما باید تنها محصول خود را معرفی کنید.

اگر مشتری آن محصول را بخواهد خریداری کند بدون شک با شما ارتباط برقرار می‌نماید تا آن محصول را تهیه کند. یک بازاریاب موفق تنها نباید گوینده خوبی باشد بلکه باید به عنوان شنونده خوبی هم باشد. در واقع اگر بازاریاب به گفته‌های مشتری خودش گوش ندهد نمی‌تواند در مورد نیازهای او اطلاعات بیشتری به دست آورد.

  1. وعده‌های بیهوده :

برخی از بازاریاب‌ها  یکی از اشتباهات رایج بازاریابی که انجام می‌دهند دادن وعده‌های بیهوده به مشتری می‌باشد. بازاریاب نباید وعده‌هایی را به مشتری ارائه دهد که شرکت از پس آنها برنیاید و تمامی وعده‌هایی را که ارائه می‌دهد را باید بتواند اجرا کند. در صورتی که بازاریاب وعده‌های بیهوده‌ای را به مشتری ارائه دهد بعد از مدت مرور زمان دیگر به او اعتماد نمی کنند.

 این مسئله که شما در مورد آینده محصول به فروش رفته صحبت کنید بسیار عالی می‌باشد، ولی باید بدانید بیان کردن مواردی که از عهده شما خارج می‌باشد یکی از بزرگترین اشتباهاتی می‌باشد که به هیچ وجه نباید آن را انجام دهید.

  1. ایجاد حس گناه در مشتری در صورتی که خرید نکند :

 برخی از بازاریاب‌ها یکی از اشتباهات رایج بازاریابی که دارند این است که در صورت عدم خرید مشتری با او بسیار بد رفتار می‌کنند. در واقع بازاریاب‌ها در صورت خرید نکردن مشتری به گونه ای با او رفتار می‌کنند که گویی اشتباه بزرگی را انجام داده و مقصر است.

 این رفتار بازاریاب حس بدی را در درون مشتری ایجاد خواهد کرد و به همین دلیل هرگز دیگر در خرید و فروش های بعدی شما شرکت نمی‌کند. بنابراین بازاریاب باید تلاش کند بهترین رفتار را با مشتریان خود داشته باشد، حتی در صورتی که مشتری از او خرید نکند.

  1. آنچه مشتری دوست دارد را بگویید :

برخی از بازاریاب‌ها یکی از اشتباهات رایج بازاریابی دیگری که انجام می دهند، بی توجهی کردن به خواسته مشتریان می باشد. هر آنچه که بازاریاب در ذهن خود دارد را در مورد یک جنس به مشتری می‌گوید و همین امر موجب می‌شود  مشتری جذب محصول شما نشود. همچنین برخی از بازاریاب‌ها هم امکان دارد آنچه را که مشتری دوست دارد را به او بگویند و این هم یکی از بزرگترین اشتباهاتی می‌باشد که نباید انجام دهند.

 درست‌ترین کاری که بازاریاب در این مورد باید انجام دهد این است که واقعیت محصول را به مشتری بگوید. اگر شما متوجه شدید مشتری قصد دارد از شما خرید کند و محصولی را که معرفی می‌کنید را پسندیده است باید دیگر ادامه توضیحات را قطع کنید. توضیحات اضافی در مورد محصول برای مشتری امری پسندیده نمی‌باشد و به همین دلیل بازاریاب نباید این اشتباه را انجام دهد.

در اینجا بخوانید: 8 نکته مهم برای بازاریابی تلفنی

  1. تحمیل پیشنهاد به مشتری :

 برخی از فروشندگان و بازاریاب‌ها در شغل بازاریابی سعی می کنند محصول خود را به زور به مشتری تحمیل کنند. این اقدام از جمله اشتباهات رایج بازاریابی به شمار می رود و هرگز نباید آن را انجام دهید، بنابراین اگر با استفاده از این روش محصول را به مشتری تحمیل می کنید بهتر است از این کار دست بکشید.

اگر بخواهید از این روش در بازاریابی خود استفاده کنید امکان دارد با مقاومت مشتری مواجه شوید که کالای شما را خریداری نکند. بازاریاب باید در این مورد باید سوالاتی را مطرح کند تا با پرسش از مشتری‌های خود بهترین پیشنهاد را به آنها ارائه دهد. مشتری از اینکه بتواند نیازهای خود را اعلام کند بدون شک رضایت بیشتری به دست می‌آورد و کالای شما را خریداری می‌کند.

بازاریاب, بازاریابی, کسب و کار, سود, اشتباهات رایج بازاریابی

  1. مایوس شدن از شنیدن کلمه نه :

 بسیاری از بازاریاب‌ها زمانی که نمی توانند محصول مورد نظر خود را به فروش برسانند مایوس می شوند. ولی باید بدانید این مورد یکی از اشتباهات رایج بازاریابی به شمار می‌رود و با این مسئله آشنایی داشته باشید که خواسته مشتری و محصول مورد نظر او با فروشنده مطابقت ندارد. زمانی که در مورد تفاوت‌های سلیقه مشتری و فروشنده اطلاعات لازم و زیادی داشته باشید دیگر از شنیدن کلمه نه مایوس نخواهید شد.

 بردباری برای فروش محصولات یکی از اصلی‌ترین و مهمترین نکاتی می‌باشد که بازاریاب باید به آن توجه زیادی داشته باشید. شما با کم تحملی مشتریان خود را به طور کلی از دست می‌دهید، به همین دلیل سعی کنید ویژگی صبور بودن را در خود افزایش دهید. دقت داشته باشید که اگر مشتری برای خرید محصول شما نظر منفی دارد، نباید به او برای خرید اصرار کنید، چرا که تنها زمان خود را تلف می‌کنید. بر همین اساس بهتر است به دنبال روش‌ها و راه‌های دیگری برای فروش باشید.

  1. توهین به مشتری :

 یکی از دیگر اشتباهات رایج بازاریابی این است که بازاریاب‌ها برای توجیه کردن محصولات خود در برابر محصولات رقیب به مشتری توهیم می‌کنند. شما باید به چالش‌هایی که در ذهن مشتری وجود دارد پاسخ مناسبی را ارائه دهید نه اینکه به او توهین کنید. توهین کردن به مشتری موجب می شود که نه تنها دیگر از شما خرید نکند، بلکه مشتریان دیگر خود را هم از دست بدهید. بنابراین رفتار نیک را پیشه کار خود نمایید تا بتوانید سود خوبی در این شغل به دست آورید.

بازاریاب, بازاریابی, کسب و کار, سود, اشتباهات رایج بازاریابی

  1. تلاش برای فروش از راه غلط :

شما به عنوان بازاریاب باید بهترین و درست ترین راه را برای فروش محصولات خود انتخاب کنید. در واقع باید بدانید که فروش کار سخت و پیچیده‌ای نمی‌باشد، تنها شما باید راه درست آن را انتخاب کنید و از آن طریق اقدام کنید.

اگر شما اشتباهات رایج بازاریابی که در بالا بیان کردیم را انجام ندهید بدون شک در این شغل موفقیت زیادی به دست می‌آورید. بنابراین شما به عنوان بازاریاب بهتر است به تمامی این نکات که در بالا بیان نمودیم توجه داشته باشید. در صورت توجه به این نکات و انجام ندادن آن اشتباهات در طی چند ماه و یا چند سال در این شغل به موقعیت مناسبی خواهید رسید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *