کتاب بازاریابی,بازاریابی,کسب و کار, معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی

معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی و 7 کتاب از بهترین ها

برای اینکه شما به بهترین نحو ممکن بتوانید شغل بازاریابی را انجام دهید به معرفی معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی می‌پردازیم تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند. هر یکی از انواع کتاب‌هایی که در حوزه بازاریابی تالیف شده است ویژگی‌های متنوعی دارد و شما با مطالعه هر یک از آنها اطلاعات بسیار زیادی می‌توانید به دست آورید.

معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی و ویژگی های آنها :

 اگر شما در مورد کسب و کار مورد نظرتان اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنید بدون شک موفقیت بالاتری را در آن حوزه به دست می‌آورید. بنابراین بهتر است با هر یک از ابزارهایی که در مورد شغل مورد نظرتان وجود دارد آشنایی کافی به دست آورید. معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی و انواع متعدد آن به شما کمک می‌کند که در این شغل با فوت و فن‌هایی که دارد آشنایی بیشتری داشته باشید. به تازگی شغل بازاریابی شهرت بسیار زیادی را کسب کرده است و افراد بسیاری هم از این طریق کسب درآمد می‌نمایند.

برخی از مهمترین و اصلی‌ترین کتاب‌هایی که شما در زمینه بازاریابی می‌توانید مورد مطالعه قرار دهید عبارت می‌باشد از :

  1. بازاریابی فیلیپ کاتلر :

 اولین کتابی که برای معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی می‌توانیم مورد مطالعه قرار دهیم کتاب بازاریابی کاتلر می‌باشد. کاتلر را به عنوان پدر علم بازاریابی می‌شناسند و به همین دلیل باید بدانید این کتاب شهرت بسیار زیادی دارد و افراد بسیاری آن را مورد مطالعه قرار داده‌اند. این کتاب در سال 2010 نوشته شده و تمامی اصول بازاریابی و چارچوبی را که برای رشد مشتری وجود دارد را می‌توانید در این کتاب مورد مطالعه قرار دهید.

اگر شما می‌خواهید شغل بازاریابی را به تازگی شروع کنید بدون شک پیشنهاد مطالعه این کتاب را به شما می‌دهم تمامی معانی و اصول بازاریابی در این کتاب وجود دارد و شما با مطالعه آن می‌توانید دید جامع و کاملی نسبت به این شغل داشته باشید.

  1. کتاب نسل چهارم بازاریابی کاتلر

همانطور که می‌دانید شغل بازاریابی روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد، به همین دلیل کاتلر با نگارش کتاب نسل چهارم بازاریابی در سال 2017 دوره جدید این شغل را معرفی کرد. برای معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی که در این دوره فواید بسیار زیادی دارد می‌توانید این کتاب را مورد مطالعه قرار دهید، چرا که با مطالعه کتاب تمامی باورهای جدید کاتلر را در مورد بازاریابی می‌توانید درک کنید. نکاتی که در کتاب وجود دارد کاملا جدید است و البته در کنار کتاب دیگر کاتلر این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

 شما با مطالعه این کتاب کاتلر می‌توانید با دنیای جدید بازاریابی آشنایی بیشتری به دست آورید و مشتریان بسیاری را هم جذب کسب و کار خود کنید. امروزه هر یک از افراد توجه زیادی به برندها دارند و در اطراف خود هم با انواع آن مواجه می‌شوند، شما باید با این برندها آشنایی داشته باشید تا بتوانید مخاطب خود را جذب کنید.

کتاب بازاریابی,بازاریابی,کسب و کار, معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی

  1. کتاب برنامه ریزی بازاریابی :

در زمینه معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی اگر شما علاقه دارید این شغل را به خوبی برنامه ریزی کنید این کتاب را به شما پیشنهاد می‌دهیم. تمامی الگوها و ساختارهای بازاریابی را در این کتاب می‌توانید مورد مطالعه قرار دهید و از این طریق بدون شک موفقیت زیادی را در کسب و کارتان به دست می‌آورید. این کتاب نگارش علی اکبر اسلام می‌باشد و تاکنون مطالعه کنندگان زیادی را به خود اختصاص داده است.

برنامه ریزی بازاریابی در این کتاب با توجه به جنبه‌های مختلفی انجام می‌شود و از آنجایی که مطالب علمی و کاربردی زیادی دارد افراد نظر افراد را جلب کرده است. هدف اصلی از نگارش و مطالبی که در این کتاب وجود دارد برنامه ریزی عملیاتی و استراتژیک بازاریابی می‌باشد. به عبارتی شما می‌توانید نحوه طراحی کردن و اجرای برنامه‌های بازاریابی را در این کتاب مورد مطالعه قرار دهید.

  1. کتاب بازاریابی استراتژیک :

در مورد معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی از این کتاب هرگز نمی توان چشم پوشی نمود، چرا که نگارش آن بسیار راهبردی و دقیق می‌باشد. نکاتی که در این کتاب مورد مطالعه قرار می‌گیرد تا حدودی دشواری زیادی دارد و مطالعه کننده شاید با آنها نتواند ارتباط برقرار کند. اما اگر شما علاقه زیادی به بازاریابی داشته باشید می‌توانید از خواندن کتاب لذت ببرید.

بسیاری از افرادی که به دنبال نکات پیچیده‌تری در بازاریابی هستند این کتاب را انتخاب می‌کنند. کتاب بازاریابی استراتژیک نوشته کارل جان آلیسم می‌باشد که تعریف بازار، استراتژی های ارزش، ماموریت و … را در این کتاب می‌توانید مورد مطالعه قرار دهید. همچنین باید بدانید که نحوه تحلیل مشتری و تحلیل داخلی را با مطالعه این کتاب به خوبی می‌توانید متوجه شوید.

کتاب بازاریابی,بازاریابی,کسب و کار, معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی

  1. کتاب استراتژی‌های بازاریابی با رویکردی تصمیم محور :

اگر شما به دنبال معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی با نگاه عمیق‌تر می‌باشید بدون شک مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می‌دهیم. شما با مطالعه این کتاب می‌توانید با دید جامع تر و کامل‌تری به دنیای بازاریابی نگاه کنید و موفقیت‌های بسیار زیادی را به دست آورید. این کتاب منتشر شده دفتر پژوهش‌های فرهنگی می‌باشد که تاکنون شهرت بسیار زیادی را به دست آورده است.

در ابتدای شروع این کتاب شما می‌توانید با تمامی کلیاتی که مربوط به بازاریابی می‌باشد آشنایی بیشتری به دست آورید و سپس نکاتی را که آموخته‌اید را تدوین و پیاده سازی کنید. نکاتی که در این کتاب مورد مطالعه قرار می‌گیرد بسیار تخصصی‌تر و عمیق‌تر می‌باشد، به همین دلیل شما می‌توانید با مطالعه آنها دانش بیشتری در مورد بازاریابی به دست آورید.

  1. کتاب جنگ بازاریابی :

برای معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی این مورد را هم می‌توانید مورد مطالعه قرار دهید، چرا که تاکتیک‌های بسیار زیادی را در این کتاب بازاریابی می‌توانید مورد مطالعه قرار دهید. نویسنده کتاب جک تروت و آل ریس می‌باشند که بهترین تاکتیک‌های دفاعی بازاریابی و همچنین به روز ترین و جدیدترین قوانین تجاری را در کتاب خود آورده‌اند.

آل ریس که یکی از نویسندگان این کتاب می‌باشد تجارت و بازاریابی را در دنیای امروزه به استراتژی جنگ تشبیه کرده است و به همین دلیل دنیای تجارت را از دیدگاه استراتژیک مورد بررسی قرار می‌دهد. این کتاب در نوع خود با بسیاری از کتاب‌های دیگر متفاوت می‌باشد و شما می‌توانید با مطالعه آن به خوبی متوجه تفاوت آن شوید. کتاب جنگ بازاریابی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌هایی می باشد که در حوزه بازاریابی تالیف شده و خوانندگان زیادی را جذب نموده است.

کتاب بازاریابی,بازاریابی,کسب و کار, معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی

  1. کتاب خبر ربایی، پدیده نوظهور در بازاریابی :

اگر شما به دنبال معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی هستید که نگارش آن هوشمندانه باشد بدون شک مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این کتاب نوشته محمد مرشدی و محمود محمدیان می‌باشد که انتشارات مهربان آن را نشر داده است. شما با مطالعه این کتاب بازاریابی می‌توانید به خوبی متوجه شوید که چگونه باید هزنیه‌های میلیاردی خود را برای تبلیغات کاهش دهید ولی بدون تبلیغات اثرگذار باشید. مهارتی که در این کتاب معرفی می‌شود خبر ربایی است و تمامی کسب و کارهای جامعه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

شما با توجه به روحیات مخاطب و مشتریان خود می‌توانید از روش‌های بازاریابی این کتاب برای جذب مشتری استفاده کنید. یکی از مهمترین مزیت‌هایی که در این کتاب وجود دارد این است که، شما می‌توانید در کمترین زمان توجه بسیار زیادی را به کسب و کار خود جلب نمایید. بنابراین به شما مطالعه این کتاب را پیشنهاد می‌دهیم.

تاکنون به معرفی کتاب‌های حوزه بازاریابی و 7 کتاب در این حوزه پرداختیم، شما اگر شغل بازاریابی را انتخاب کرده‌اید بهتر است یکی از این کتاب‌ها را انتخاب کرده و از مطالب آن برای موفقیت بیشتر خود استفاده کنید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *