مسیر موفقیت, افراد موفق, کارآفرینان موفق, عادت‌های روزانه افراد موفق

عادت‌های روزانه افراد موفق و ۱۱ نمونه از بهترین این عادات

اگر شما به افراد موفق و قدرتمند نزدیک باشید بدون شک از آنها تاثیر زیادی خواهید گرفت. اینکه با عادت‌های روزانه افراد موفق آشنایی لازم را به دست آورید به مدت مرور زمان قادر خواهید بود که مانند آنها شوید و از قوانین خاصی پیروی کنید. هر انسانی رویای موفقیت در سر دارد و بر همین اساس باید عادات و اخلاق را در مسیر موفقیت خود عوض کند تا بتواند از جمله افراد قدرتمند به شمار آید.

عادت‌های روزانه افراد موفق چیست ؟

طبق تحقیقاتی و پرسش‌هایی که در این چند سال از افراد موفق شده است بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده‌اند که افراد موفق عادت‌های مشخص شده‌ای دارند و بر اساس آنها به صورت روزانه عمل می‌کنند. برخی از مهمترین و اصلی‌ترین عادت‌های روزانه افراد موفق عبارت می‌باشد از :

 1. استفاده کردن از تک تک دقایق :

بسیاری از افراد برای تک تک دقایق زندگی خود برنامه ریزی صحیحی دارند و بر اساس آن برنامه ریزی‌ها عمل می‌کنند. تفاوتی که کارآفرینان موفق با انسان های معمولی دارند این است که آنها برای هر دقیقه و لحظه زندگی‌شان ارزش قائل هستند و سعی می‌کنند آن را از دست ندهند. از نظر این دسته از افراد زمان تنها سرمایه‌ای به شمار می‌رود که با از دست رفتن آن دیگر نمی‌توانند آن را جبران کنند، بنابراین به آن ارزش زیادی می‌دهند.

مسیر موفقیت, افراد موفق, کارآفرینان موفق, عادت‌های روزانه افراد موفق

 1. تنها روی موفق بودن یک فعالیت تمرکز دارند :

یکی از عادت‌های روزانه افراد موفق این است که با مهمترین فعالیت روزانه خود آشنایی دارند. آنها به دنبال اهداف و فعالیت های بیهوده‌ای نیستند و تنها روی یکی از فعالیت‌های مورد علاقه خود تمرکز می‌کنند. فعالیتی را که انتخاب می‌نمایند بدون وقفه انجام می دهند تا بتوانند در آن زمینه موفقیت لازم را به دست آورند. در واقع باید بدانید فعالیت‌های بیهوده تنها زمان شما را از بین می‌برد و نباید آنها را جدی بگیرید.

 1. نداشتن لیست انجام کار :

 بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که افراد موفق دارای لیست انجام کار هستند، در صورتی که آنها چنین لیستی را در برنامه زندگی خود ندارند. طبق آمار هایی که وجود دارد تنها ۴۱ درصد لیست‌های روزانه انجام می‌شود و ۵۹ درصد دیگر آن به صورت تلنبار شده باقی می‌ماند. بنابراین شما هم بهتر است یکی از دیگر عادت‌های روزانه افراد موفق را به کار گیرید و این لیست را دور بیندازید تا از این طریق بتوانید همه وظایف خود را انجام دهید.

 1. داشتن آینده نگری :

همه ما به خوبی از این امر مطلع هستیم که زمان پر از تناقض می‌باشد. شما در برخی از مواقع با پدیده‌هایی مواجه می‌شوید که نشات گرفته از فعالیت‌های گذشته‌تان می‌باشد. افرادی که موفق هستند موقعیت‌های آینده را به خوبی پیش بینی می‌کنند. زمانی که شما یکی دیگر از عادت‌های روزانه افراد موفق را به کار گیرید و موقعیت شناس باشید بدون شک در حوزه فعالیت خود بهترین خواهید شد. افراد موفق به صورت روزانه تصمیم‌های درستی را می‌گیرند تا با انجام دادن آن تصمیم ها در آینده با مشکلات بیشتری مواجه نشوند.

در اینجا بخوانید: آشنایی با مهمترین نکات فن بیان

 1. داشتن زمان کار مشخص شده :

 همیشه زمانی که پایان کار شما فرا می‌رسد باید بدانید وظایف‌تان به پایان نرسیده است. شما همواره می‌توانید کاری را پیدا کنید که به پایان نرسیده است. از دیگر عادت‌های روزانه افراد موفق این است که به خوبی می‌توانند میان کار و استراحت خودشان تعادل ایجاد کنند. این دسته از افراد اولویت بندی‌های خود را به طور کامل حفظ می‌کنند و زمانی را در این بین به خانواده، ورزش و …. تخصص می‌دهند. آنها به خوبی می‌دانند باید هر دقیقه روزشان را چگونه تقسیم بندی کنند تا پایان کارهایشان در طول یک روز فرا برسد.

 1. استفاده کردن از دفترچه یادداشت :

 تعداد زیادی از ایده‌های میلیارد دلاری در همین دفترچه‌های یادداشت افراد موفق پیدا می‌شود. شما باید یکی از عادت‌های روزانه افراد موفق را به کار گیرید و همیشه همراهتان دفترچه‌ای داشته باشید. این دفترچه باید به گونه‌ای باشد که همه چیز را قادر باشید درون آن بنویسید. این یکی از درس‌های بزرگی به شمار می‌رود که در هیچ دانشگاهی آن را به شما نمی‌آموزند. افرادی که موفق هستند همیشه همراه خود یک دفترچه دارند و تمامی ایده ها و تفکرات روزانه خود را در آن دفترچه می‌نویسند.

 1. کمتر چک کردن ایمیل :

 از جمله عادت‌های روزانه افراد موفق این است که زمان خود را به چک کردن ایمیل نمی‌گذرانند. آنها عادت کرده‌اند که اعلان‌های شبکه های اجتماعی شان را خاموش کرده و با هر لرزشی که تلفن همراه شان دارد به سراغ آن نروند. بدین ترتیب آنها از تمامی زمانی که در طول روز دارند استفاده مطلوبی خواهند داشت و زمانشان را هدر نخواهند داد.

مسیر موفقیت, افراد موفق, کارآفرینان موفق, عادت‌های روزانه افراد موفق

 1. پرهیز کردن از جلسه های بی مورد :

 افرادی که موفق هستند تنها زمانی که می‌خواهند قرارداد را ببندند قرار جلسه را می‌گذارند. به باور این دسته از افراد تمامی جلسه ها زمان بر است و آدم را بی حوصله می‌کند، در واقع آنها باور اصلی‌شان از جلسه‌ای متعدد بیهوده بودن آنها است که از بحث اصلی خارج می‌گردند. بنابراین باید بدانید یکی از دیگر عادت‌های روزانه افراد موفق این است که جلسه ای برگزار نمی‌کنند و اگر هم جلسه‌ای برای آنها برگزار شود باید بسیار کوتاه و سریع بوده تا تمامی افراد به کارهای دیگر خود برسند.

 1. تا حدودی به همه چیز جواب منفی خواهند داد :

مدیرانی که موفق هستند با مدیران معمولی تفاوت‌های بسیار زیادی دارند و آنها زمانی که یک ایده از نظرشان فوق العاده و عالی نباشد به آن آری نخواهند گفت و بیشتر نه می‌گویند. آنها به یاد دارند که تنها ۱۴۴۰ دقیقه در طول روز وجود دارد و آن دقایق را برای ایده‌هایی که معمولی هستند هدر نخواهند داد. شما هم باید این نوع از عادت‌های روزانه افراد موفق را در نظر داشته باشید و به هر چیزی پاسخ مثبت ندهید و برای منفی پاسخ دادن شهامت به خرج دهید.

 1. انرژی خود را با استراحت مناسب و غذای های مفید تامین کنید :

 از جمله عادت‌های روزانه افراد موفق این است که می دانند دقیقه‌ای به دقیقه‌های روز زندگی شان اضافه نمی‌شود و به همین دلیل باید انرژی خود را در همین محدوده زمانی افزایش دهند. اشخاصی که موفق هستند با آگاهی در مورد این مطلب سعی خواهند کرد که میان وعده‌های خوراکی و غذایی با انرژی بالا استفاده کنند. ضمن اینکه باید استراحت کافی در این زمان داشته باشند تا بتوانند انرژی خود را به دست بیاورند. بازدهی خود را باید شما به عنوان فرد موفق در طول روز به خوبی حفظ کنید.

مسیر موفقیت, افراد موفق, کارآفرینان موفق, عادت‌های روزانه افراد موفق

 1. روتین مخصوص روزانه خود را هرگز نخواهند شکست :

تمامی افرادی که موفق هستند روتین زندگی خاص خودشان را دارد و به صورت روزانه آنها را انجام می‌دهند. طبق تحقیقاتی که روی این افراد موفق انجام شده است محققان به این نتیجه رسیده‌اند که صبح خود را با نوشیدن آب، ورزش کردن و خوردن صبحانه سالم آغاز خواهند کرد. مدیتیشن یکی از دیگر اهدافی می‌باشد که آنها به صورت روزانه انجام می‌دهند و آرامش زیادی از این طریق به دست می‌آورند.  مطالعه هم از دیگر مواردی می‌باشد که افراد موفق در طول روز آن را انجام خواهند داد تا آموزه های زیادی را یاد بگیرند.

اگر شما تمامی عادت‌های روزانه افراد موفق را در زندگی خود به کار ببرید در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، بدون شک موفق خواهید شد. بنابراین سعی کنید هر یک از عادت‌هایی که بیان نمودیم را اجرا کنید تا قدرت زیادی به دست می‌آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *