آشنایی با نکاتی در مورد مدیتیشن در خانه

مدیتیشن در خانه به شما کمک بسیاری می کند که تمرکز خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید و بتوانید هر روز خود را به بهترین نحو ممکن سپری کنید. بسیاری از افراد بر این باور می باشند که باید برای انجام مدیتیشن به محیطی غیر از خانه بروند، در صورتی که شما می توانید مدیتیشن در خانه را با ساده ترین نکات انجام دهید و تمرکز خود را بهبود بخشید. شما اگر نکات مدیتیشن در خانه را به خوبی رعایت کنید، بدون شک می توانید در مواقع بحرانی آرامش درونی خود را تا حد بسیار زیادی حفظ کنید و اگر شما مبتدی هستید با ساده ترین نکات می توانید مدیتیشن خود را انجام دهید و این نکات را در ادامه بیان می کنیم که شما به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید.

مدیتیشن,سلامت جسم, آرامش ذهن, تمرکز

نکاتی برای مدیتیشن در خانه :

همانطوری که بیان نمودیم شما می توانید با ساده ترین نکات مدیتیشن در خانه هم انجام دهید و این نکات عبارت می باشند از :

  1. اولین کاری باشد که شما هر روز صبح انجام می دهید :

یکی از مهمترین نکاتی که شما باید برای انجام دادن مدیتیشن در خانه به آن اهمیت بسیاری دهید، این است که هر روز صبح این روش عالی را برای تمرکز ذهن و سلامت جسم خود انجام دهید. در واقع شما می توانید برای اینکه آن را فراموش نکنید برگه ای را بالای سر خود بگذارید و زمانی که از خواب بیدار شدید با مشاهده کردن آن برگه در سر جای خود برای دو دقیقه مدیتیشن خود را انجام دهید.

  1. به آرامی پیش بروید :

اینکه شما بخواهید به خودتان عادت دهید روزانه نیم ساعت مدیتیشن در خانه انجام دهید اقدام بسیار اشتباهی می باشد و شما باید تنها در روزهای اول دو دقیقه برای مدیتیشن خود زمان بگذارید. زمانی که شما به آرامی پیش روی داشته باشید علاقه شما برای انجام دادن آن روز به روز بیشتر می شود، ولی اگر بخواهید به طور مداوم روزانه نیم ساعت و در روزهای اول آن را انجام دهید خسته می شوید و از انجام دادن آن بدون شک منصرف می گردید.

مدیتیشن در خانه

  1. ثابت قدم بودن :

یکی از نکات دیگری که برای مدیتیشن در خانه باید به آن در ابتدا عمل کنید این است که، ثبات قدم خود را به خوبی حفظ کنید. اینکه شما هر روز برای چند دقیقه خودتان را موظف بدانید این روش را انجام دهید به این معنی می باشد که شما ثبات قدم دارید. شما باید مدیتیشن را یکی از عادت های روزانه خود به شمار آورید و هر روز آن را انجام دهید. در واقع هرچه که شما بیشتر مدیتیشن در خانه را انجام دهید نتیجه های بسیار بهتری را به دست خواهید آورد. اینکه شما انتظار داشته باشید به زودی نتیجه مورد نظر خود را به دست آورید باور اشتباهی می باشد و به همین دلیل شما باید به خودتان زمان بدهید.

  1. فضای مخصوص برای خودتان ایجاد کنید :

 بعد از اینکه شما به مدیتیشن در خانه عادت کردید و بعد از چند روز حتی در رختخواب آن را انجام دادید، باید به دنبال فضای مخصوص برای خودتان نیز باشید. اینکه شما فضایی مخصوص داشته باشید، تاثیر بسیاری در اینکه مدیتیشن را آسان آغاز کنید دارد. شما می توانید حتی با نشستن در آن مکان که مشخص کرده اید آرامش خوبی به دست آورید. تنها نکته ای که شما باید در این مکان برای مدیتیشن در خانه در نظر بگیرید، این است که آلودگی صوتی در آن مکان وجود نداشته باشد، دقت داشته باشید که اتاق خواب برای شما چندان مناسب نمی باشد، چرا که به شما حس خواب می دهد. اگر شما چندین شمع در کنار خود روشن کنید بدون شک مدیتیشن تاثیر بسیاری در روند آرامش و تمرکز شما خواهد داشت.  

در اینجا بخوانید:دریافت قانون جذب

  1. لباس های راحت پوشیدن :

شما برای اینکه مدیتیشن در خانه را انجام دهید، باید لباس های راحتی هم به تن داشته باشید. شما به هیچ عنوان نباید لباس های تنگ و چسبیده به تن را انتخاب کنید، چرا که در آنها احساس راحتی نخواهید داشت و شما باید برای مدیتیشن حس راحتی را در خودتان پرورش دهید.

  1. تاثیر وضعیت بدن خود را جدی بگیرید :

اینکه شما برای انجام دادن مدیتیشن در خانه به وضعیت بدن خود توجه بسیاری داشته باشید یکی از نکات دیگری است که باید به آن اهمیت بسیاری دهید. شما باید به راحتی بنشینید و دست های خود را روی ران هایتان قرار دهید. هر یک از حالت های نشستن که به ما کمک می کند کمرتان صاف باشد را می توانید انتخاب کنید و مدیتیشن در خانه خود را در همان حالت انجام دهید.

مدیتیشن در خانه

  1. اهمیت دادن به احساسات خود :

زمانی که مدیتیشن در خانه را انجام می دهید باید احساسات خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید، اینکه شما در آن حالت چه حسی دارید بسیار مهم می باشد و به همین دلیل شما باید به این موارد بسیار مهم اهمیت بسیاری دهید. برخی از افراد شاید نگران، خسته و یا هیجان زده باشند و به هر یک از این احساس ها در مدیتیشن باید اهمیت داده شود.

  1. تمرکز کردن روی تنفس خود :

بعد از اینکه به خوبی نکات بالا را برای مدیتیـشن در خـانه رعایت کردید باید به تنفس خود توجه بسیار زیادی داشته باشد. اینکه شما به تنفس خود توجه داشته باشید به شما کمک می کند که در همان لحظه زندگی کنید، در واقع باید بدانید نفس کشیدن شما به حال درونی تان و آرامش ذهنی تان بسیار کمک می کند. نکته اصلی که در مدیتیشن وجود دارد و بسیاری از کسانی که حرفه ای هستند این موضوع را تاکید می کنند این است که شما به نفس های خود اهمیت دهید و روی آن متمرکز شوید.

  1. شمردن نفس ها در شرایط دشوار :

برخی از افراد نمی توانند روی موضوع مهمی تمرکز کنند، به همین دلیل برای انجام دادن مدیتیشن در خانه می توانید نفس های خود را بشمارید تا به عدد ۱۰ برسید، سپس یک بار دیگر شروع به شمردن نفس های خود نمایید تا بتوانید به مدت مرور زمان تمرکز خود را قوی تر سازید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *