آشنایی با مهمترین نکات مدیتیشن

شما برای انجام دادن مدیتیشن باید به نکات مدیتیشن  توجه بسیاری داشته باشید، تا بتوانید به بهترین نحو ممکن این تمرین را انجام دهید. در واقع اگر شما توجه بسیاری به نکات مدیتیشن داشته باشید می توانید از مدیتیشن خود لذت بسیاری ببرید و تمرکز بیشتری روی سلامت ذهن و جسم خود خواهید داشت. بسیاری از افراد که به تازگی می خواهند این تمرین را انجام دهند بدون شک امکان دارد که با  برخی از مهمترین نکات مدیتیشن آشنایی نداشته باشند، به همین دلیل در ادامه برخی از مهمترین نکاتی که شما باید رعایت کنید را نام می بریم تا اطلاعات شما در مورد آنها بیشتر شود.

مدیتیشن,ذهن,جسم

معرفی مهمترین نکات مدیتیشن :

 شما با در نظر گرفتن برخی از مهمترین نکات مدیتیشن می توانید از مدیتیشن و تمرین خود لذت ببرید که برخی از مهمترین این نکات عبارت می باشد از :

  1. انتخاب مکانی آرام :

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات مدیتیشن که باید به آن دقت بسیاری داشته باشید و به عنوان گام اولیه اهمیت بسیاری دارد، این است که شما مکانی آرام و خلوت را برای تمرین خود انتخاب کنید. اگر مکان انتخاب شده شما آرام و ساکت باشد، به مدت مرور زمان ماهیچه های شما شل می شوند و حواس شما هم پرت نمی شود. زمانی که شما مکان شلوغی را انتخاب کنید، بدون شک حواستان بسیار پرت می شود و نمی توانید تمرین خود را به خوبی انجام دهید، به همین دلیل باید به این مورد از نکات مدیتیـشن توجه بسیار زیادی داشته باشید. همچنین اگر شما مکان آرامی را پیدا نمی کنید، بهتر است پنبه ای را در گوش خود فرو ببرید که صداهای بیرون را نشنوید، شما زمانی که کمی به این روش عادت کنید حتی در اتوبوس هم می توانید مدیتیشن خود را انجام دهید.

نکات مدیتیشن

  1. حالت بدن :

از دیگر نکات مدیتیشن که بادی به آن توجه داشته باشید حالت بدن تان می باشد. شما باید به شکل راحتی بنشینید و کمرتان صاف باشد. دقت داشته باشید که در طول زمان مدیتیشن حرکت نکنید، چرا که حرکت کردن آرامش و تمرکز شما را بسیار به هم می زند، به همین دلیل سعی کنید تنها در یک حالت بمانید. حالت نشسته بسیار بهتر از دراز کشیدن است، به همین دلیل بهتر است نشستن را برای مدیتیشن انتخاب کنید، چرا که حالت خوابیده بدون شک به شما حس خوابیدن می دهد. زمانی که شما به این نکات مدیتیشن توجه نشان دهید و در مدیتیشن خود آنها را رعایت کنید، بدون شک هوشیارتر و آگاه تر خواهید بود، به همین دلیل حالت نشستن خود را در راحت ترین شکل انتخاب کنید.

  1. لباس های راحت :

یکی دیگر از نکات مدیتیشن این است که شما لباس های راحتی بر تن داشته باشید. برخی از افراد بر این باور می باشند که باید لباس های تنگ و چسبان بر تن داشته باشند، ولی در واقع این مسئله اشتباه است و شما لباس هایی را که بسیار راحت است و شما احساس بدی در آنها نداشته باشید را باید برای مدیتیشن خود انتخاب کنید. همانطوری که می دانید یکی از مهمترین نکات مدیتیشن این است که شما تمرکز ذهنی داشته باشید، در صورتی که لباس های شما راحت نباشد، بدون شک این مسئله شما را آزار می دهد و به همین دلیل باید بهترین لباس های راحتی را برای خود انتخاب کنید.

در اینجا بخوانید:دریافت قانون جذب

  1. موزیک آرام :

بدون شک شما با برخی از موزیک ها احساس آرامش زیادی خواهید داشت و آن موزی حال شما را خوب می کند. شما برای اینکه یک مدیتیشن عالی و بی نظیر داشته باشید می توانید یکی دیگر از نکات مدیتیشن را جدی بگیرید و آن هم استفاده کردن از موزیک در تمرین های تان می باشد. دقت داشته باشید که موزیک شما نباید تند باشد و یا نباید خواننده ای در آن موزیک خوانندگی کند، بلکه تنها باید موزیک آرام و لذت بخشی باشد که شما از شنیدن آن بسیار لذت ببرید. یکی از بهترین نکات مدیتیشن که موجب می شود شما حال خوبی در تمرین هایتان داشته باشید موزیک آرام و لذت بخشی است که در حین تمرین می گذارید، به همین دلیل به این نکته توجه بسیار زیادی داشته باشید.

  1. تنفس صحیح :

 یکی دیگر از نکات مدیتیشن که به خصوص در آغاز باید به آن توجه داشته باشید نفس صحیح می باشد. برای اینکه شما طرز نفس کشیدن تان صحیح و اصولی باید هوای بیرون را به آرامی به درون ریه های خود بفرستید و همزمان با نفس کشیدن شما باید شکم و قفسه سینه تان هم بالا بیاید، همچنین زمانی که می خواهید نفس خود را بیونر بدهی به آرامی شکم و قفسه سینه تان هم پایین می آید و جمع می شود. تنفس صحیح یکی از مهمترین نکات مدیتیشن به شمار می رود که شاید به این گونه برای شما آسان نباشد ولی باید بدانید با این روش هوای بیشتری وارد ریه های شما می گردد و از همین طریق است که سطح آگاهی افراد هم بسیار بیشتر می شود.

مدیتیشن,ذهن,جسم

  1. توجه به موضوعی :

در واقع یکی از مهمترین نکات مدیتیشن که ما به دنبال آن هستیم، این است که به ذهن خود آرامش دهیم و ذهن ما از چالش ها و دغدغه ها در مدت زمان کوتاهی استراحت کند. بدون شک زمانی که شما مدیتیشن خود را آغاز می کنید افکار بسیاری وارد ذهن شما می شود و یکی یکی مانند صحنه های فیلم می خواهند از ذهن شما رد شوند. شما باید برای این افکار ارزش قائل شوید و به مدت مرور زمان به آنها با چشم مثبت نگاه کنید تا ذهن شما از باورهای غلط و نگاه های منفی خلاص شود. به طور کلی یکی از مهمترین نکات مدیتیشن و اهدافی که در آن وجود دارد این است که شما ذهن خود را سالم سازید.

شما در ابتدا برای اینکه این افکار را از ذهن خود بیرون کنید، بهتر است نفس های خود را بشمارید، در این صورت می توانید آنها را از ذهن خود بیرون کنید. با توجه به نکات مدیتیشن که بیان نمودیم شما بهترین مدیتیشن را خواهید داشت و بعد از مدتی ذهن شما سالم و افکاری مثبت در ذهن تان شکل می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *