آشنایی با مهمترین اصول بازاریابی و فروش

مدیریت کردن در هر کسب و کاری نیاز به اصول بازاریابی و فروش دارد که شما باید با تمامی این اصول آشنایی داشته باشید تا مدیریت خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در واقع شما هرچه بیشتر با این اصول و تکنیک ها آشنایی داشته باشید به موفقیت بیشتری دستیابی خواهید داشت و به همین دلیل این اصول را باید جدی بگیرید. پیشرفت های کاری شما به اصول بازاریـابی و فـروش بستگی دارد که اگر آنها را به خوبی رعایت کنید می توانید پیشرفت های بیشتری داشته باشید. برای اینکه شما با اصول بازاریابی و فروش آشنایی داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

نکاتی در کسب و کار موفق

معرفی اصول بازاریابی و فروش :

همانطوری که بیان نمودیم شما برای اینکه پیشرفت های زیادی در کسب و کار خود داشته باشید باید با اصول بـازاریابی و فـروش به طور کامل آشنا شوید که برخی از مهمترین این اصول عبارت است از :

  1. صمیمی بودن با مشتریان :

یکی از اصلی ترین و مهمترین اصول بازاریابی و فروش این است که شما با مشتریان خود رابطه صمیمی و دوستانه برقرار کنید. شما باید هر ویژگی  که محصولات تان و خدماتی که ارائه می دهید دارد را به اطلاع مشتریان برسانید تا آنها به خوبی با تمامی ویژگی های محصولات و خدمات شما آشنایی داشته باشند. شما بدون شک اگر فروشنده های حرفه ای را استخدام کنید می توانید مطمئن باشید که فروش محصولات تان چندین برابر می شود. بنابراین زمان استخدام فروشنده های خود به این اصول بازاریابی و فروش اهمیت بسیاری دهید و آن را جدی بگیرید.

  1. پرهیز کردن از مقایسه با دیگر شرکت ها :

 یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که شما می توانید انجام دهید و برای کسب و کارتان بسیار خطرناک است، مقایسه کردن خودتان با دیگر شرکت ها می باشد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که هر شرکتی ویژگی های مختلفی دارد و بر همین اساس بهتر است به آنها چندان توجه ننماید. البته رقابت سالم و صحیح از جمله اصول بازاریابی و فروش به شمار می رود ولی این رقابت نباید به گونه ای باشد که مشتریان شما محصولات تان را با دیگر شرکت ها مقایسه کنند. اصول بازاریابی و فروش شما باید به گونه ای باشد که مشتریان برای خرید ابتدا شرکت شما و محصولاتی را که شما دارید را به عنوان محصولات اولیه انتخاب کنند و خرید نمایند.کسب و کار, بازاریابی, فروش

  1. مستقیم سر اصل مطلب نروید :

شما باید به خوبی بدانید که مجبور کردن مشتری روش صحیح و درستی نمی باشد، به همین دلیل بیش از حد در مورد محصولات خود صحبت کنید. یکی از مهمترین اصول بازاریابی و فروش برای اینکه شما محصولات خود را به فروش برسانید این است که تمایز محصولات خود را سازمان ها و شرکت های دیگر معرفی کنید. به همین دلیل  شما باید محصولت تان تمایز و تفاوت بسیاری با محصولات دیگر داشته باشد تا افراد دیگر را جذب کند و آنها از شما خرید خود را انجام دهند. یکی از نکات مهم و ضروری که شما باید در اصول بازاریابی و فروش به آن توجه داشته باشید، تمرکز کردن روی مسئله ای می باشد که مشتریان شما در نظر دارند و به آن فکر می کنند، شما باید توضیح دهید که ویژگی محصولات شما چه می باشد و چگونه می تواند مشکل شما را حل کند.

  1. آشنایی با نحوه بستن قرار دارد :

در واقع بسیاری از شرکت ها و فروشندگان با این اصول بازاریابی و فروش آشنایی ندارند و به خوبی نمی توانند مرحله معرفی تا متعهد کردن مشتری را سپری کنند. برای اینکه به بهترین نحو ممکن قرارداد ببندید بهتر است آن را تمرین کنید و گزینه های بسیاری را در نظر داشته باشید تا به وسیله آنها بتوانید مسیر گفتگو را بسیار طبیعی پیش ببرید و بتوانید اعتماد مشتریان را به دست آورید و آنها از شما با خیالی آسوده خریداری کنند.

در اینجا بخوانید:نکاتی در کسب و کار موفق

  1. نا امید نشدن :

برخی از فروشنده ها و شرکت ها هستند که شاید در ابتدا فروش خوبی نداشته باشند و به همین دلیل امید خود را از دست بدهند، ولی آنها باید بدانند که یکی از مهمترین اصول بازاریابی و فروش این است که هرگز ناامید نشوند. دست از تلاش برداشتن یعنی امید خود را از دست دادن، به همین دلیل باید سعی کنید همیشه امید داشته باشید که می توانید به موفقیت برسید و در این راه هم پیروز خواهید شد، بنابراین نگرانی نداشته باشید و برای آرزوهای خود تلاش کنید.

کسب و کار, بازاریابی, فروش

  1. اولین فردی باشید که تماس می گیرد :

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است بسیاری از کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که، اگر شما اولین فردی باشید که برای به دست آوردن مشتری به مشتریان زنگ می زنید و یا با آنها ارتباط برقرار می کنید، بدون شک شانس بیشتری برای فروش بیشتر خواهید داشت. بسیاری از افرادی که به این اصول بازاریابی و فروش اهمیت می دهند مشتریان بسیار بیشتری را جذب کرده اند و توانسته اند مشتریان بیشتری را جذب محصولات خود کنند.

  1. استفاده کردن از قوه بصری :

 یکی دیگر از مهمترین ابزارهایی که به شما کمک می کند کسب و کار موفقی داشته باشید و تمامی اصول بازاریابی و فروش را رعایت کنید، تصاویر می باشد. فیلم و یا تصاویری که شما از محصولات و خدمات خود تهیه کرده اید تاثیر بسیاری در جذب کردن مشتریان دارد. به همین دلیل سعی کنید همیشه همراه خود تصویری را داشته باشید تا با آنها بتوانید اعتماد مشتریان خود را به دست آورید. بر اساس تحقیقاتی که روی اصول بازاریابی و فروش انجام شده است، بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده اند که، مغز انسان تصاویر بصری را بهتر می تواند درک کند و بر همین اساس است که بر روی تصاویر و فیلم های تبلیغاتی تاکید بسیاری دارند.

اطلاعات شفاهی که مردم در ذهن خود می سپارند بسیار ناچیز است، ولی اطلاعات تصویری را بیشتر در ذهن خود دارند. بنابراین به این مورد مهم توجه زیادی داشته باشید و در بازاریابی و فروش محصولات خود از بهترین تصاویر استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *