آشنایی با عوامل شکست کسب و کار

بسیاری از کسانی که کارآفرین هستند باید با عوامل شکست کسب و کار آشنایی داشته باشند تا آنها را انجام ندهد تا به موفقیت آنها ضربه ای وارد نشود. داشتن یک کسب و کار سودآور موجب می شود هر فردی اشتیاق به آن شغل و کسب و کار داشته باشد، ولی باید پیش از اینکه آن کسب و کار را شروع کند، در مورد عوامل شکست کسب و کار را هم به خوبی بشناسد. برای اینکه با عوامل شکست کسب و کار آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

کسب و کار,درآمد,شکست,سود

معرفی عوامل شکست کسب و کار  :

 همانطوری که بیان نمودیم شما پیش از اینکه کسب و کار خود را شروع کنید باید با عوامل شکـست کسب و کار آشنایی داشته باشید که برخی از مهمترین این عوامل عبارت می باشد از :

  1. عدم نظر خواهی از افراد حرفه ای :

یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل شکست کسب و کار این است که بسیاری از کارآفرینان احساس می کنند هیچ نیازی به همفکری و مشورت با دیگر افرادی که در زمینه کار یآنها موفق هستند ندارند. اینکه شما خودتان فکر می کنید در آن زمینه شغلی حرفه ای هستید اصلا مهم نیست، چرا که شما در هر شرایطی برای شروع کسب و کار خود باید با افرادی که حرفه ای هستند مشورت کنید تا از طریق صحبت های آنها بتوانید به بهترین نحو ممکن شغل خود را مدیریت کنید.

بدون شک بسیاری از کارآفرینان زمانی که شغلی را راه اندازی می کنند، به این فکر می کنند که دیگران در آن موفق بوده اند و درآمد زیادی هم به دست آورده اند، ولی باید بدانید این تفکر یکی از عوامل شکست کسب و کار است، چرا که در به دست آوردن درآمد و سود آنها رازی وجود دارد که شما هم باید از آن مطلع شوید.

در اینجا بخوانید:معرفی مهارت های لازم کارآفرینی

  1. عدم توجه به مشتری :

یکی دیگر از مهمترین عوامل شکست کسب‌وکار این است که به خواسته مشتریان اهمیت ندهید در واقع شما باید بدانید که برای به دست آوردن مشتری باید فعالیت های خود را بیشتر کنید، چرا که درآمد و سود کار خود را از هزنیه های پرداختی مشتری به دست می آورید. زمانی که به مشتری و خواسته او توجه نشان دهید، موجب می شود که او یک بار دیگر به نزد شما بیاید تا کالاهای مورد نیاز خود را خریداری نماید. شما باید به خوبی بیاموزید که چگونه به مشتریانتان احترام بگذارید، در صورتی که برای آنها احترام قائل نشوید، بدون شک امکان دارد که، در کسب و کار خود با شکست مواجه شوید، چرا که مشتریان خود را از دست می دهید.

اگر می خواهید با این عوامل شکست کسب‌و‌کار مواجه نشوید باید با مشتریان خود به گونه ای برخورد کنید که دیگر افراد با آنها برخورد نمی کنند، یعنی شما باید با رفتار خاص خود مشتریان خود را روز به روز بیشتر کنید تا از این طریق درآمد بیشتری هم نیز داشته باشید.

  1. تقلید کردن از دیگران :

شما باید به خوبی بدانید که عوامل شکست کسب و کار در این گزینه هم وجود دارد، چرا که شاید آن عملکرد انجام شده توسط آقای الف برای آقای ب اصلا مناسب نباشد، به همین دلیل هرگز نباید در کسب و کار خود از دیگران تقلید کنید. اینکه شما از روی کسب و کار دیگران تقلید می کنید و می خواهید از طریق آن کسب و کار شما هم درآمد خوبی داشته باشید امری مسلم است، ولی باید بدانید که تمامی عملکردهای آن فرد برای شما مناسب نمی باشد، و اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق شوید بهتر است با کسانی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید تا دچار عوامل شکست کسب‌و‌کار نشوید.

  1. عدم حساب و کتاب :

شما رد کسب و کار خود باید حساب و کتاب هر ریال خود را به خوبی داشته باشید، اینکه شما در کسب و کار خود چه مقدار درآمد دارید بسیار مهم است. بسیاری از کارآفرینان زمانی که یک روز درآمد خوبی داشته باشند، آن را حساب و کتاب نمی کنند، چرا که فکر می کنند فردا هم همان درآمد را دارند، این طرز تفکر یکی از مهمترین عوامل شکست کسب و کار به شمار می رود به همین دلیل بهتر است حساب و کتاب هر ریال خود را در کسب و کار داشته باشید. اگر شما می خواهید سود خوبی به دست آورید باید 60 درصد از سود خود را یک بار دیگر به کسب و کارتان باز گردانید و مابقی آن را صرف امور دیگر یکه مایل هستید نمایید.

  1. مکان نامناسب :

یکی دیگر از عوامل شکست کسب و کار این است که شما برای کسب و کار مورد نظر خود به دنبال مکانی مناسب نمی باشید، به عنوان مثال شما اگر می خواهید کافی شاپ بزنید باید به دنبال مکانی باشید که افراد زیادی از آن عبور می کنند و به همین دلیل آن کافی شاپ را برای استراحت خود انتخاب می کنند، بنابراین به این فکر نکنید که تنها طعم بی نظیر قهوه ها می تواند مشتریان بیشتری برای شما جذب کند، بلکه مکان مناسب هم در به دست آوردن سود زیادی از کسب و کارتان نقش بسیار مهمی دارد و باید به این مورد توجه زیادی داشته باشید. اگر می خواهید دچار عوامل شکست کسب و کار نشوید بهتر است به مکان انتخاب شده برای کسب و کار خود دقت نمایید.کسب و کار,درآمد,شکست,سود

  1. به سرعت تسلیم شدن :

همه ما به خوبی می دانیم که تسلیم شدن یکی از اصلی ترین عوامل شکسـت کسب و کار می باشد، چرا که پشتکار حرف اصلی را در برنده شدن و موفقیت می زند. شما اگر در مورد شغل و کسب و کار مورد نظر خود تحقیق نکنید و یا اینکه در مورد آن بررسی های لازم را انجام ندهید، بدون شک نمی توانید در کسب و کار خود موفق شوید. شما برای اینکه به کار خود انرژی مثبت بدهید، می توانید هر روز با خودتان تکرار کنید که موفق می شوید و به دنبال روش هایی برای موفقیت باشید. 

صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *