آشنایی با تمامی جنبه های فرق یوگا و مدیتیشن

برای اینکه فرق یوگا و مدیتیشن را بیان کنیم و شما به خوبی با تفاوت های آنها آشنایی داشته باشید، باید بگوییم که مدیتیشن در درجه اول به مهمترین مسئله ای که اهمیت می دهد آرامش ذهن می باشد، ولی یوگا تمرینات فیزیکی زیادی را همراه با خود دارد که مدیتیشن این تمرین ها را ندارد و این مسئله مهمترین فرق یوگا و مدیتیشن است که باید با آن آشنایی داشته باشید. سلامت ذهنی در مدیتیشن بیشتر در نظر گرفته می شود و سلامت جسمی هم در یوگا بیشتر در نظر گرفته می شود، بنابراین از این نظر این دو با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند. برای اینکه به خوبی در مورد فرق یوگا و مدیتیشن آشنایی داشته باشید در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه می دهید تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

فرق یوگا و مدیتیشن

 فرق یوگا و مدیتیشن از نظر برتری :

بدون شک بسیاری از افراد برای اینکه با فرق یوگا و مدیتیشن آشنایی داشته باشند این سوال در ذهنشان به وجود می آید که کدام یک از آنها بهتر است. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم هیچ یک از آنها بر دیگری ارجحیت ندارد و هر یک از آنها فواید و مزیت های مختلفی دارند. یکی از نکاتی که شما باید به آن در این مورد توجه بسیاری داشته باشید این است که، اگر یک روش بر روی شما تاثیر بسیاری می گذارد، مشخص نیست روی فرد دیگری هم همان تاثیر را داشته باشد. بنابراین می توانیم در مورد فرق یوگا و مدیتیشن بیان کنیم هر یک از آنها برای سودمند هستند و مزیت های بسیاری دارند، به همین دلیل شما بر اساس نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید و امتحان نمایید.

اگر می خواهید بر اساس فرق یـوگا و مـدیتیشن یکی از آنها را انتخاب نمایید باید به برخی از نکات توجه داشته باشید که آنها عبارت هستند از :

– اگر شما به دنبال این مسئله هستید که مهربانی و بصیرت را در وجود خود پرورش دهید، بدون شک مدیتیشن برای شما بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

– اگر شما دردهایی در برخی از قسمت های بدن خود دارید و به می خواهید برای مراقبه از آنها تمرین های آرامی را انجام دهید، انتخاب یوگا برای شما انتخاب مناسبت تری می باشد.

در انتخاب هر یک از آنها روش غلط و یا درستی وجود ندارد، به همین دلیل می توانید هر دوی آنها را به طور جداگانه انجام دهید و از آن لذت ببرید.

در اینجا بخوانید:روش های تقویت فن بیان

فرق یوگا و مدیتیشن

فرق یوگا و مدیتیشن از نظر دشواری :

یکی از موضوعاتی که در واقع فرق یـوگا و مـدیتیشن است و در مورد تمرین کردن هم با یکدیگر تفاوت هایی دارند. این است که هر یک از آنها نیاز به تمرین کردن دارند. زمانی که شما شروع کنید به انجام دادن این تمرین ها امکان دارد که با چالش مواجه گردید. شما زمانی که می خواهید مدیتیشن انجام دهید بدون شک امکان دارد ذهن سرگردان و پریشان داشته باشید.، همچنین امکان دارد برای انجام دادن یوگا انعطاف پذیری زیادی نداشته باشید که شما باید قدرت و تمرین خود را در انعطاف پذیری بسیار بالاتر ببرید. در این مورد و فـرق یوگا و مدیتیشن شما باید به خوبی بدانید که امر طبیعی می باشد و بعد از مدتی این وضعیت بسیار بهبود پیدا می کند.

در مورد فـرق یـوگا و مـدیتیشن از نظر دشواری باید بدانید که مدیتیشن تا حدودی آسان تر می باشد، چرا که شما برای انجام دادن این روش تنها به قدرت حافظه نیاز دارید و دیگر به چیز خاصی نیاز پیدا نخواهید کرد، شما کافی است برای انجام دادن مدیتیشن تنها چند دقیقه وقت بگذارید و آن را انجام دهید. یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که یوگا به هیچ عنوان تمرین دشواری نمی باشد، اما در مقایسه با مدیتیشن باید بگوییم از برخی جهات دشواری دارد و یکی از این جهات این است که شما برای انجام دادن مدیتیشن در هر زمانی که مایل باشید می توانید تمرین های خود را انجام دهید، ولی برای انجام دادن یوگا باید زمان خاصی را مشخص کنید، بنابراین از نظر دشواری فرق یوگا و مدیتیشن تنها در همین مورد می باشد.

فرق یوگا و مدیتیشن

فرق یوگا و مدیتیشن از نظر وسیله های مورد نیاز :

از نظر وسیله فـرق یوگا و مدیـتیشن از برخی جهات حائز اهمیت است و شما باید برای انجام دادن تمرین های هر دو تمرین وسیله های را در دست داشته باشید. یکی از نکاتی که اهمیت بسیاری دارد این است که، هر دو تمرین نیاز به وسیله خاصی ندارند و نیازی نیست برای آنها وسیله خاصی داشته باشید. ولی بهتر است برای انجام دادن تمرین یوگا زیرانداز مناسبی را فراهم کنید و برای تمرین مدیتیشن هم بالش، که هر یک از این وسیله ها آرامش شما را در طول تمرین بیشتر می کند و به همین دلیل است که مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین از نظر وسیله های مورد استفاده فـرق یـوگا و مـدیتیـشن  چندان زیاد نمی باشد.

نتیجه گیری در مورد فرق یوگا و مدیتیشن  :

به طور کلی همانطوری که بیان نمودیم فرق یـوگا و مدیتیـشن از نظر دشواری و برخی جهات حائز اهمیت است و افرادی که می خواهند این تمرین ها را انجام دهند باید با تفاوت های آنها آشنایی داشته باشند. مدیتیشن یکی از بهترین و عالی ترین تمرین هایی است که برای سلامت ذهن افراد آن را انجام می دهند، ولی یوگا بیشتر برای سلامت فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد. شما تمرین مدیتیشن را در هر کجا که مایل باشید می توانید انجام دهید، ولی برای انجام دادن تمرین یوگا باید به کلاس های آموزشی بروید.

از نظر سلامتی فرق یـوگا و مـدیتیشن در سلامت ذهن و جسم می باشد، یعنی کسانی که یوگا انجام می دهند بسیاری از مشکلات جسمی شان امکان دارد بهبود پیدا کند، در واقع افرادی که مشکل چاقی، یبوست و … دارند می توانند با یوگا این مشکلات را برطرف کنند، ولی در مدیتیشن روح شما انرژی بسیاری دریافت می کند و شما به زندگی گونه ای دیگر می نگرید که این مهمترین و اصلی ترین فرق یوگا و مدیتیشن است.  

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *