آشنایی با انواع مذاکره

رویکردهایی که در انواع مذاکره  وجود دارد بسیار متنوع می باشد و هر یک از این رویکردها ویژگی های متنوعی دارد، شما باید برای اینکه با این رویکردهای آشنایی داشته باشید در مورد انواع مذاکره اطلاعات لازم و ضروری را متوجه گردید. بر همین اساس در ادامه انواع مذاکره را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در مورد رویکردها و ویژگی های هر یک از آنها بیشتر شود و زمانی که می خواهید مذاکره ای داشته باشید به خوبی بدانید که با کدام یک از آنها می خواهید مواجه شوید تا پاسخ و شرایط مناسبی را در آن مذاکره برای خودتان جستجو نمایید.

انواع مذاکره

معرفی انواع مذاکره  :

همانطوری که بیان نمودیم انواع مذاکره دارای رویکردها و ویژگی های متنوعی می باشد و هر یک از آنها شرایط خاص خودش را دارد و برخی از مهمترین آنها عبارت می باشد از :

  1. مذاکره بر مبنای رقابت :

در این نوع از انواع مذاکره شخصیت ها رقابت جو هستند و تنها چیزی که برای آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و به آن توجه بیشتری می نمایند نتیجه مذاکره می باشد. کسانی که در این مذاکره ها شرکت می کنند، بیشتر اوقات حالت تهاجمی به خودشان می گیرند. یکی از ویژگی های اصلی و مهمی که افراد این مذاکره دارند این است که بیشتر به دنبال تفکر استراتژیک می باشند، به همین دلیل با آنها زمان کمی را به سخنان لذت بخش خواهید گذراند. در بین انواع مذاکره شما مذاکره مبنای بر رقابت را زمانی به خوبی می توانید شناسایی کند که در آن حالت تهاجمی و نتیجه گرا بودن را مشاهده نمایید. اگر فرد مقابل شما تهاجمی بود و نتوانستید با او ادامه مذاکره را انجام دهید، بهتر است بدانید که آن مذاکره برای شما از ابتدا سودی نداشته و باید آن را ترک کنید.

  1. مذاکره بر مبنای تشریک همکاری و مساعی :

در بین انواع مذاکره مذاکره کنندگانی وجود دارند که هدف اصلی شان در مذاکره همکاری کردن می باشد، در واقع شما باید بدانید این افراد بسیار درست کار هستند و منافع هر دو طرف را به خوبی درک می کنند. یکی از مهمترین و اصلی ترین علایقی که هر دو طرف در این مذاکره دارند این است که راه حل هایی را پیدا کنند و این راه حل ها به نفع هر دو طرف باشد.

 زمانی که شما می خواهید مذاکره کنید، اگر مقداری به رفتارها و گفتارهای فرد مقابل خود دقت داشته باشید به خوبی می توانید متوجه شوید که  هدف مقابلتان همکاری است و یا رقابت می باشد. یکی از بهترین و عالی ترین انواع مذاکره که هر فردی شاید در این مذاکره قرار بگیرد این نوع مذاکره می باشد و از آنجایی که هر دو طرف سودی به دست می آورند نتیجه برای دو طرف هم رضایت بخش و بی نظیر می باشد، به همین دلیل شما بهتر است فرد مذاکره خوبی برای طرف مقابل خود باشید.مذاکره, مذاکره کنندگان

  1. مذاکره بر مبنای موقوف و اجتناب کردن :

شما باید بدانید در انواع مذاکره یکی از بدترین مذاکره ها این مذاکره می باشد. افرادی که از هر موضوعی اجتنبا می نمایند هیچ گونه علاقه ای به مذاکره کردن ندارند، به همین دلیل اگر آنها مذاکره کنند هم به دلیل ترس و استرسی که دارند، به طور مداوم به دنبال راه فراری می باشند تا به هیچ وجه زیر بار حرف طرف دیگر مذاکره نروند. در بین انواع مذاکره مذاکره کنندگانی که در این مذاکره حضور پیدا می کنند، هیچ بعید نیست که ادامه مذاکره را کنسل اعلام کنند و آن را به فرد دیگر موقوف نمایند، در حقیقت آنها با این شیوه به مذاکره پایان می دهند.

 این دسته از افراد امکان دارد که در مرحله حساس مذاکره، صحبت را تغییر دهند و یا بخواهند شما را مجبور کنند که عقاید و سلیقه آنها را بپذیرید. مذاکره کنندگانی که در این مذاکره قرار می گیرند نسبت به انواع مذاکره دیگر که بیان کردیم شرایط بسیار بدتری خواهند داشت، چرا که آنها هرگز نمی توانند موفقیت لازم را از مذاکره به دست آورند و سودی از آن مذاکره برای آنها حاصل نخواهد شد، به همین دلیل بهتر است در این مذاکره قرار نگیرند.

در اینجا بخوانید:روش های برقراری ارتباط موثر

  1. مذاکره بر مبنای موافقت و مطابقت :

این طف از مذاکره کنندگان در بین انواع مذاکره برای اینکه ارتباط برقرار کنند و رابطه را ارتقا دهند زمان زیادی را به صحبت کردن می گذرانند، چرا که هدف اصلی آنها صحبت کردن و به توافق رسیدن می باشد. افرادی که در بین انواع مذاکره در این مذاکره قرار می گیرند بسیار هوشیار می باشند و آنها نسبت به زبان بدن، نوع ارتباط گیری، احساسات و … حساسیت بسیاری به خرج می دهند و به خوبی این رفتارها را تشخیص می دهند.

شما اگر در این نوع مذاکره قرار بگیرید، به خوبی می توانید از روی حرکات و رفتارهای فرد مقابل خود نوع مذاکره خود را تشخیص دهید و بتوانید پاسخی مناسب برای طرف مقابل خود پیدا کند. این مذاکره در بین انواع مذاکره طرفداران بسیار بیشتری دارد و به همین دلیل است که شما به راحتی می توانید آن را تشخیص دهید، در واقع این مسئله که هر فردی از مذاکره سود و منفعتی داشته باشد به نفع هر دو طرف می باشد و به همین دلیل به این مذاکره اهمیت بسیاری می دهند.انواع مذاکره

 

  1. مذاکرات بر مبنای توزیعی :

شما در بین انواع مذاکره باید بدانید اصطلاح توریع به این معنی می باشد که مسائل را پراکنده می کنند. در این مذاکره مسائل و صحبت هایی که میان دو طرف وجود دارد محدود است. البته باید بدانید مقدار چیزهایی که بیان دو طرف تقسیم می شود بسیار زیاد است ولی به هر یک از آنها یکی از این چیزها می رسد. به عنوان مثال زمانی که یک نفر فریاد می زند چه کسی آخرین تکه پیتزا را می خورد، همه ما برای آخرین تکه عجله می کنند و به آن نگاه می کنند. در این مذاکره هوش و ظرافت بسیار زیادی وجود دارد و نسبت به انواع مذاکره دیگر که بیان نمودیم اصول بسیاری در این مذاکره رایج است و به همین دلیل باید برای قرار گرفتن در این مذاکره اطلاعات خود را بسیار بیشتر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *