آشنایی با انواع بازاریابی

شما برای اینکه به خوبی با انواع بازاریابی آشنایی داشته باشید باید در ابتدا بدانید که شروع بازاریابی از تولید کننده می باشد و پایان آن با مصرف کننده است. شرایطی که در بازاریابی وجود دارد بسیار بالاتر از یک تبلیغات عادی می باشد، البته تبلیغات هم بخش از آن به شمار می رود. هر فردی دارای هر کسب و کاری باشد باید برای بازاریابی محصولات خود یکی از انواع بازاریابی  را انتخاب کند و با استفاده از روش های آن محصولات خود را به مصرف کننده ها عرضه نماید. برای اینکه با انواع بازاریابی آشنایی داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.انواع بازاریابی

معرفی انواع بازاریابی :

انواع بازاریابی به روش های متفاوتی انجام می شود و هر یک از این روش ها ویژگی ها و مزیت های خاصی دارد، برخی از مهمترین آنها عبارت هستند از :

  1. از طریق برند سازی و یا نام تجاری :

یکی از معمولی ترین روش های انواع بازاریابی که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند برندسازی می باشد. محصولاتی که شما ارائه می دهید در این روش باید جایگاهی داشته باشند و به همین دلیل باید روی جایگاه آنها تمرکز کنید. اینکه شما یک نام تجاری برای محصولات خود انتخاب کنید بدون شک باید مطمئن باشید که محصولات شما جایگاهشان را پیدا کرده اند. تبلیغایت که شما می خواهید در آینده برای محصولات خود انجام دهید از پایه خود سرچشمه می گیرد که این سرچشمه همین برند و نام تجاری می باشد که شما در بین روش های انواع بازاریابی برای معرفی محصولات خود انتخاب کرده اید.

در واقع از آنجایی که نام تجاری و برند موجب می شود افراد بیشتر محصول شما در ذهنشان بماند، بسیاری از افراد در بین انواع بازاریابی این روش را انتخاب می کنند و یک نام تجاری و لوگوی ویژه برای کسب و کار خود طراحی می نمایند.

  1. از طریق روابط عمومی :

روابط عمومی یکی دیگر از روش های انواع بازاریابی به شمار می رود که شما می توانید محصولات تولید شده خود را به وسیله بیانیه ها، جوایز و …. به دیگران معرفی کنید. شما می توانید در این روش تبلیغات محصول خود را در تلویزیون و یا رسانه های اجتماعی انجام دهید و بدو شک آشنایی افراد از این طریق با محصولات شما بسیار بیشتر می شود؛ در واقع این روش هم نوعی برندسازی و یا نام تجاری می باشد.بازاریابی, کسب و کار

  1. از طریق پخش تبلیغات :

یکی از روش های دیگر انواع بازاریابی این است که شما وقت تبلیغات را از رادیو و یا تلویزیون بگیرید و محصول تولید شده خود را معرفی نمایید. در واقع این روش از گذشته هم وجود داشته و افراد زیادی از آن استفاده می کردند، ولی از آنجایی که امروزه افراد بیشتر زمان خود را در اینترنت سپری می کنند، باید بدانید که تبلیغات در فضای مجازی هم یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که شما می توانید برای تبلیغ محصولات خود انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید. بنابراین این روش را بدون شک در بین انواع بازاریابی  انتخاب کنید، چرا که نتیجه آن بسیار عالی و بی نظیر است.

در اینجا بخوانید:ویژگی های روابط سالم

  1. نوع خیرخواهانه :

یکی از دیگر روش هایی که در بین انواع بازاریابی شهرت بسیاری دارد و برخی از موسسه ها و شرکت ها این روش را انتخاب می کنند، این است که، با کمک به خیریه ها نام تجاری و برند خود را بیشتر در بین مردم نشان می دهند و همین تصویرسازی موجب تبلیغ کالاهای آنها می شود. زمانی که این افراد اعتماد موسسه های خیریه را به دست آورند بدون شک مردم هم برای خرید به آنها اعتماد می کنند، به همین دلیل است که این روش در بین انواع بازاریابی شهرت بسیاری دارد و افراد زیادی از این روش استفاده می کنند.

  1. از طریق نیم های خیابانی :

امروزه این روش در بین انواع بازاریابی بسیار مرسوم شده است و افراد زیادی از این روش برای تبلیغات محصول خود استفاده می کنند، چرا که باور دارند زمانی که افراد به صورت حضوری با محصول آشنایی پیدا کنند، بیشتر می توانند به محصولات آنها اعتماد داشته باشند و به همین دلیل گروهی را مسئول تبلیغ محصولات خودشان می کنند. جذابیت این روش در بین افرادی که علاقه زیادی به این کار دارند در بین انواع بازاریابی بسیار بیشتر است و تا حد زیادی هم نتیجه بخش می باشد.بازاریابی, کسب و کار

  1. نوع آنلاین :

یکی دیگر از رایج ترین روش های انواع بازاریابی که از آن استفاده بسیار زیادی می شود روش آنلاین می باشد. در بسیاری از کسب و کارها این روش مورد استقبال قرار گرفته و افراد زیادی از این روش برای تبلیغ محصولات خود استفاده می کنند. همانطوری که بیان نمودمی امروزه بسیاری از افراد بیشتر زمان خود را در اینترنت سپری می کنند و به همین دلیل شما می توانید از طریق سایت های متنوع محصولات خود را به فروش برسانید و با استفاده از این سایت ها به کسب و کار خود رونق ببخشید. تولید محتوا در بین انواع بازاریابی که بیان نمودیم اهمیت بسیاری ندارد، ولی در این روش بسیار مهم است و شما باید برای سایت اینترنتی خود تولید محتوای بسیار جذابی داشته باشید تا در نتایج اولیه گوگل سایت شما باز شود و افراد بتوانند با محصولات شما آشنایی لازم را به دست آورند.

  1. نوع چریکی :

این نوع از بازاریابی یکی از ویژگی های اصلی که دارد این است که با انواع بازاریابی دیگر که معرفی کردیم ترکیب می شود و قابلیت ترکیب آن بسیار بالا می باشد. تنها هدفی که در این نوع بازاریابی دنبال می شود و به آن اهمیت می دهند روش انگیزشی می باشد. در این روش انگیزشی شما می توانید نوع بنرد و یا نام تجاری محصول خود را که تولید کرده اید را در ذهن مشتریان خود به ثبت برسانید و از نام برند خود یک تصویر ماندگار بسازید. این بازاریابی یکی از روش های غیر معمول در بین انواع بازاریابی به شمار می رود و شیوه های بازاریابی سنتی را ندارد، به همین دلیل از آن استفاده بسیاری می شود.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *