آشنایی با اصول مدیتیشن برای تازه کارها

مدیتیشن برای تازه کارها اصول حرفه ای ندارید، به همین دلیل آنها با ساده ترین نکات می توانند سلامت ذهن و جسم خود را با مدیتیشن فراهم کنند. آرامش و تمرکز با مدیتیشن در ذهن افراد فراهم می شود و به همین دلیل بهتر است شما هم با اصول مدیتیشن برای تازه کارها آشنایی داشته باشید تا بتوانید این عادت سلامتی را در خود پرورش دهید. اگر شما به تازگی می خواهید این عادت مراقبت و سلامت ذهن و جسم را تمرین کنید، بهتر است با برخی از اصول و نکات اولیه آن آشنایی داشته باشید که در ادامه آنها را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

راهنمای رسیدن به موفقیت

اصول مدیتیشن برای تازه کارها :

 اصول مدیتیشن برای تازه کارها بسیار آسان می باشد و شما اگر به برخی از نکات آن توجه بسیاری داشته باشید می توانید ذهن و جسم خود را از افکار منفی دور نگه دارید. برخی از مهمترین اصولی را که در مدیتیشن وجود دارد و شما باید به عنوان یک فرد تازه کار با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

  1. نشستن در جایی به مدت دو دقیقه :

 شما به عنوان یک فرد که تازه کار هستید و می خواهید با اصول مدیتیشن برای تازه کارها آشنا شوید باید در ابتدا به راحتی بتوانید در یک مکانی برای دو دقیقه بنشینید. تنها دو دقیقه در ابتدا برای شما کافی می باشد و بعد از چند روز می توانید زمان آن را بیشتر کنید. اینکه شما به عنوان یک فرد تازه کار در ابتدا تنها دو دقیقه برای مدیتیشن زمان بگذارید بسیار مهمی است، چرا که در غیر این صورت بسیار خسته می شوید و نمی توانید از این عادت سلامت ذهن و جسم لذت ببرید.

مدیتیشن برای تازه کارها

  1. شروع مدیتیشن در اول صبح :

تا زمانی که شما با اصول مدیتیشن برای تازه کارها و انجام دادن آن آشنایی کافی به دست آورید و به آن عادت کنید، بدون شک زمان زیادی می برد، به همین دلیل بهتر است شما برای خودتان یک قانون بگذارید که هر روز اول صبح مدیتیشن خود را آغاز نمایید. شما می توانید یادداشتی را به صورت هر روزه در مکانی بگذارید که آن را مشاهده کنید. در واقع اینکه شما هر روز صبح مدیتیشن انجام دهید بسیر هم است و شما هم باید به این مورد توجه بسیار زیادی دهید و برای اینکه از مدیتیشن برای تازه کارها به حرفه ای ها تبدیل شوید، بهتر است هر روز این عادت را انجام دهید.

در اینجا بخوانید:دریافت قانون جذب

  1. هر طور شده تمرین خود را انجام دهید :

 بسیاری از افراد بر این باور می باشند که مدیتیشن برای تازه کارها اصول و روش های خاصی دارد و به همین دلیل شاید از انجام دادن آن نگرانی های خاصی داشته باشند، این دسته از افراد باید بدانند که تازه کارها نیازی نیست حتما اصول و روش های خاصی را دنبال کنند، و یا در جای خاصی بنشینند. بلکه شما می توانید روی مبل، تخت و یا زمین بنشینید و برای دو دقیقه آرامش ذهن خود را رقم بزنید. تنها یکی از نکاتی که اهمیت بسیاری در مدیتیشن برای تازه کارها وجود دارد این است که رد جای آرام بنشینند و آن محیطی را که انتخاب می کنند سر و صدای زیادی نداشته باشد.

راهنمای رسیدن به موفقیت

  1. با هر چیزی که به ذهنتان خطور می کند همراهی کنید:

بدون شک زمان مدیتیشن برای تازه کارها امکان دارد افکاری به ذهن آنها خطور کند و یا احساسی سراغ آنها بیاید. این دسته از افراد باید به این با احساسات و افکاری که به سراغشان می آید همراه شوند. در واقع شما باید در مراحل و هفته های اولیه بیشتر روی نفس های خود متمرکز شوید و آنها را بشمارید تا افکار دیگری وارد ذهن شما نشود، ولی بعد از مدتی باید با آنها همراه شوید و از استرس و اضطراب هایی که در ذهن شما به وجود می آید دوری کنید. در واقع در این صورت شما می توانید افکار خود را راه درستی بکشانید و به عنوان فردی که مدیتیشن برای تازه کارها را انجام می دهد شروع خوبی را داشته باشند.

  1. بخش های مختلف بدن خود را بشناسید :

 بعد از اینکه مهارت مورد نیاز برای شمردن نفس های خود را پیدا کردید می توانید روی بخش های دیگر بدنتان تمرکز کنید. برای شروع می توانید از انگشتان پای خود شروع کنید و بعد از آن به سراغ اندام های دیگر بدن خود بروید. مدیتیشن برای تازه کارها و افرادی که می خواهند حرفه ای شوند با این روش بهترین راهکار به شمار می رود و شما هم می توانید از این راهکار برای به دست آوردن آرامش ذهن و جسم خود استفاده کنید.

راهنمای رسیدن به موفقیت

  1. به یک گروه بپیوندید :

 اگر شما به عنوان فردی که می خواهد مدیتیشن برای تازه کارها را انجام دهد، در هراس می باشید و یا نگرانی هایی دارید، می توانید در گروه هایی که مدیتیشن انجام می دهند عضو شوید. افرادی که در گروه های مدیتیشن عضو هستند در بسیاری از موارد می توانند به شما کمک کنند تا شما به صورت تخصصی بتوانید در مدیتیشن به موفقیت و سلامت کاملی برسید. گروه های بسیاری وجود دارد که شما به عنوان فردی که می خواهد مدیتیشن برای تازه کارها را به خوبی یاد بگیرید، می توانید در آنها عضو شوید و تمرین های مراقبتی خود را همراه با اعضای گروه انجام دهید. برخی از افرادی هم که نمی توانند همراه با گروه باشند و تمرکز خود را از دست می دهند می توانند به صورت تنهایی تمرین های خود را انجام دهید.

  1. لبخند بزنید :

 شما بعد از اینکه با بهترین اصول مدیتیشـن برای تـازه کـارها آشنایی کافی به دست آوردید و تمرین های خود را انجام دادید، باید احساس رضایت داشته باشید. در واقع هیچ چیزی مانند لبخند زدن نمی تواند به شما در این زمینه کمک کند، به همین دلیل سعی کنید بعد از تمرین های خود لبخند بزنید و از اینکه تمرین های خود را به خوبی انجام دادید احساس رضایت داشته باشید و از این طریق روز به روز رشد خوبی در مدیتیشن خود خواهید داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *